Marian Kotleba o boji proti korupcii v diskusii so špeciálnym prokurátorom

maxresdefault6

ĽS Naše Slovensko patrí k najaktívnejším bojovníkom proti korupcii na Slovensku. V rámci nášho pôsobenia v Banskobystrickom samosprávnom kraji sme podali až 29 trestných oznámení pre podozrenie z korupcie a rozkrádania verejných zdrojov v celkovej výške 4,6 milióna eur. V oblasti boja proti korupcii sme naozaj nekompromisní a nepoznáme žiadne “ale”. Trestné oznámenia sme pri podozrení neváhali podať dokonca ani na poslancov BBSK či na niektorých starostov. Na rozdiel od tzv. štandardnej opozície sa však nepotrebujeme hrať na mediálnych hrdinov a nerobíme okolo každého trestného oznámenia pompézne tlačové konferencie, ako to robí napr. SaS alebo Matovičove OĽaNO. Kým sa oni predvádzajú na tlačových konferenciách, my reálne bojujeme a pracujeme.

Žiaľ, do dnešného dňa nie je z týchto oznámení ani jeden pozitívny výsledok. Hoci špeciálny prokurátor osobne ocenil predstaviteľov ĽS Naše Slovensko ako naozaj mimoriadne snaživých bojovníkov proti korupcii, od nastolenia spravodlivosti a potrestania vinníkov je ešte ďaleko. A ak je aj náhodou niekto za korupciu či rozkrádanie odsúdený, tak väčšinou ide o doslova smiešne tresty. Napríklad pri korupčno-zlodejskej afére týkajúcej sa kotolne na štiepku v Banskobystrickom samosprávnom kraji v celkovej sume 1,4 milióna eur bol páchateľ odsúdený len k pokute 300 eur a k polročnému podmienečnému trestu. Pritom pri usvedčovaní páchateľa v tomto korupčnom prípade sme spolupracovali priamo s protikorupčným oddelením NAKA, ktorá celý proces odovzdávania úplatku monitorovala a zaznamenávala.

Namiesto boja proti zlodejom sa však prokuratúra začína čoraz viac sústreďovať na boj proti tzv. “extrémizmu”. Na úrade špeciálnej prokuratúry ide dokonca vzniknúť nové protiextrémistické oddelenie. Ak teda niekto skonštatuje hoci aj pravdu, napr. že “Cigán zabil dôchodcu na východe“, alebo “Moslimovia plienia Európu” tak NAKA ho začne stíhať pravdepodobne skôr, ako keď rozkradne nejaký verejný majetok.

Na to, aby sme dokázali túto beznádejne vyzerajúcu situáciu radikálne zmeniť však potrebujeme viac poslancov – nielen v Národnej rade Slovenskej republiky, ale aj v krajských a komunálnych zastupiteľstvách. Len tak dokážeme zmeniť pravidlá a skutočných vinníkov potrestať alebo odvolať.

Zdroj

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s