Reakcia vedenia BBSK k sérii klamlivých obvinení, ktoré predniesol na tlačovej konferencii p. Kašper.

Stanovisko k odpredaju automobilu Hyundai IX35: 


Vozidlo Hyundai IX35 (rok výroby 2013, nadobúdacia hodnota 21 980 €) predstavuje nevyužívaný a nadbytočný majetok, preto sa ho vedenie BBSK rozhodlo odpredať v transparentnej verejnej súťaži. Všeobecná hodnota vozidla bola stanovená riadnym znaleckým posudkom na 11 240 eur. Verejná súťaž sa začala 31.1.2017 zverejnením na úradnej tabuli BBSK. Rovnako bol zverejnený aj inzerát na odpredaj vozidla v 5 regionálnych novinách (viď priložený obrázok). Do súťaže predložili ponuky dvaja uchádzači. Obidve ponuky však boli komisiou vyhodnotené ako príliš nízke a predseda BBSK Marian Kotleba ich odmietol akceptovať. 
Súťaž na nevyužívaný automobil sa preto zopakovala aj druhýkrát, pričom bola opäť riadne a zákonne zverejnená. Do 2. kola súťaže boli doručené 3 ponuky, pričom najvyššiu ponuku vo výške 10 050 eur dal Martin Kotleba. Víťazný uchádzač Martin Kotleba však 28.3.2017 doručil na Úrad BBSK oznámenie o odstúpení zo súťaže. Medzičasom uchádzač, ktorý skončil druhý v poradí, navýšil svoju ponuku na 10 750 €. Zmluva na odpredaj vozidla bola nakoniec podpísaná predsedom BBSK Marianom Kotlebom dňa 16.5.2017 so záujemcom z Poltára, nie s Martinom Kotlebom! Momentálne prebiehajú ďalšie procesné kroky ku konečnému odovzdaniu vozidla víťaznému uchádzačovi. 
Predaj vozidla bol v absolútnom súlade so všetkými platnými zákonmi aj so Zásadami hospodárenia BBSK. Prebytočné vozidlo bolo opakovane ponúkané vo verejnej inzercii v niekoľkých regionálnych novinách a svoju ponuku tak mohol poslať každý, hoci aj Fedor Gál. Neodpredanie vozidla Martinovi Kotlebovi práveže vyvracia všetky podozrenia z rodinkárstva. 

Stanovisko k bytu v schátranej budove bývalého gymnázia vo Zvolene 

Byt v bývalom gymnáziu vo Zvolene bol takisto opakovane ponúkaný vo verejnej súťaži. Vzhľadom k tomu, že ide o byt v opustenom a nevyužívanom objekte bývalej školy, kde sa v areáli často potulujú skupinky mladých podgurážených ľudí, tak záujem o prenájom bol minimálny. Cena za prenájom bytu v opustenom objekte sa nedá porovnávať s cenou bežných bytov v meste Zvolen. Do opakovanej verejnej súťaže vyhlásenej dňa 6.12.2016 a zverejnenej takisto v 5 regionálnych novinách (viď priložený obrázok) sa nakoniec prihlásil len 1 uchádzač, s ktorým bola dňa 31.1.2017 uzatvorená riadna nájomná zmluva. Hlavným cieľom tohto prenájmu bolo zabránenie ďalšej devastácie nevyužívaného objektu, čo sa aj podarilo, pretože nový nájomca začal okolie bývalého gymnázia postupne revitalizovať. 

Stanovisko k údajnému zamestnávaniu straníkov v BBSK 

Na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja a na Banskobystrickej regionálnej správe ciest pracuje spolu 602 ľudí. Zoznam tzv. straníkov, ktorý zverejnil na tlačovej konferencii p. Kašper je veľmi nepresný. BBSK obsadzuje pracovné pozície najtransparentnejšie spomedzi všetkých samosprávnych krajov, o čom svedčí aj najviac inzerátov zverejnených na pracovných portáloch. Do vedúcich orgánov Banskobystrickej regionálnej správy ciest nominoval predseda BBSK dokonca krajských poslancov z rôznych politických strán. Vedenie BBSK, na rozdiel od bývalého nominanta SMERu p. Kašpera, nesleduje, ktorý zamestnanec má akú stranícku príslušnosť. Rovnako našim zamestnancom nezakazujeme sympatizovať s ktoroukoľvek politickou stranou. Rázne odmietame akékoľvek obvinenia, že Úrad BBSK je sídlom ĽS Naše Slovensko. ĽS Naše Slovensko sídli na adrese Nový svet 63 v Banskej Bystrici. 

Tlačovú konferenciu pána Kašpera považujeme len za jeho zúfalý pokus zaujať médiá. Všetky obvinenia, ktoré uviedol, dokážeme vyvrátiť oficiálnymi dokumentmi a nespochybniteľnými faktami. V súvislosti s klamlivými a zavádzajúcimi informáciami, ktoré už boli zverejnené v médiách, pripravuje Banskobystrický samosprávny kraj súdne žaloby na ochranu svojho dobrého mena. 

Zdroj

https://dennikn.sk/768572/ako-bratia-kotlebovci-predavali-a-kupovali-zupne-auto-pod-cenu/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s