Ako sa môže Mazurek vyhnúť väzeniu

mazurek-mizik

“Takže čo by poslanec Mazurek a strana ĽSNS mali robiť?

Spustiť krik, upozorniť verejnosť na ich prenasledovanie, vyburcovať ľudí rovnako ako ich vyburcovalo zadržanie Sheily a tým vyvolať tlak verejnosti na vládu. Treba na to využiť všetky médiá a každý kúsok mediálneho priestoru, ktorý by snáď mohli dostať. V prvej sekunde ma napadlo ísť do Slobodného vysielača, do Informačnej vojny, písať blogy na blogovisku Hlavných správ, prezentovať sa na parlamentných listoch, organizovať mítingy a protesty, robiť rozhovory. Skrátka skúšať sa dostať do všetkých alternatívnych médií a vyburcovať proti väzbe masy ľudí. Jedine toto Mazurekovi pomôže vyhnúť sa väzbe, prípadne dostať nižší trest.

Ide teda o to, či kotlebovci policajné prenasledovanie mediálne správne zmanažujú alebo či nie. Toto je kľúčové.

ĽSNS by v tejto veci mala vystupovať tak, že osloví nielen svojich voličov, ale alternatívu a celú spoločnosť. Dá sa to spraviť tak, že dôvod, ktorý budú kotlebovci vykrikovať, osloví aj tieto skupiny. Môže to byť napríklad likvidovanie opozičnej parlamentnej strany a okliešťovanie slobôd nás všetkých, ako som uviedol v úvode komentára. Zároveň by odkomunikovaný odkaz mal vyvolávať pocit ohrozenia. Ohrozenie je významný zjednocujúci i aktivizujúci faktor.

A ak už Mazureka uväznia, tak z neho treba urobiť národného martýra. Stále to ľuďom pripomínať, hovoriť o tom, budovať mu auru mučeníka a nepretržite vyvolávať mediálny tlak. Pravidelne referovať o jeho pobyte z väzenia. Po prepustení ho opäť propagovať a urobiť z neho národného „poloboha“.

Ak ĽSNS získa z uväznenia a väzby obrovský politický kapitál – ak získajú tisíce a tisíce nových voličov a utvrdia pôvodných voličov o správnosti ich voľby, tak k ďalšiemu väzneniu nedôjde. Ale len ak každé uväznenie režim naozaj pocíti. Ak režim uväzní člena ĽSNS a nebude ho to bolieť, bude v tom pokračovať, dokým neuväzní všetkých.”

https://www.protiprudu.org/ako-sa-moze-mazurek-vyhnut-vazeniu/

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s